PiĘkno
Dermatologia Estetyczna Warszawa Liść 1 Dermatologia Estetyczna Warszawa Liść 2

Wszystkie zabiegi

Dermapen

Leczenie blizn przy użyciu urządzenia DERMAPEN Dermapen

Co to jest DERMAPEN

Dermapen jest urządzeniem wyposażonym w 12 wymiennych, jednorazowych igieł, wykonanych ze stali chirurgicznej. Działanie polega na automatycznym nakłuwaniu skóry w sposób pulsacyjny. Częstotliwość pulsowania igieł umożliwia wykonanie do 1300 nakłuć na sekundę, co w rezultacie pozwala na wytworzenie siateczki mikrouszkodzeń na danym obszarze skóry. Jest to planowe mikrouszkodzenie skóry, które pobudza otaczającą zdrową tkankę do intensywnej regeneracji. Pobudzone zostają procesy naprawcze, co prowadzi do intensywnej regeneracji obszaru, który został poddany terapii. Ideą terapii jest więc regularne i przewidywalne uszkodzenie głębszych warstw skóry w obrębie blizn, co ma pobudzić ją do wzmożonej regeneracji i odbudowania struktury skóry. Głębokość perforacji skóry jest dobierana indywidualnie do potrzeb pacjenta, w zakresie od 0,5 mm do 2,5 mm, co pozwala na pełną kontrolę przeprowadzanego zabiegu.
Dermapen może być stosowany jako samodzielny zabieg, gdyż intensywnie stymuluje skórę do naturalnej regeneracji. Jego działanie w pewnym stopniu można porównać do działania lasera frakcyjego.
Jednocześnie może być zabiegiem towarzyszącym tradycyjnym zabiegom iniekcyjnym (mezoterapia, skinboosters, osocze bogatopłytkowe Regeneris), ponieważ podnosi efektywność tych zabiegów poprzez zwiększenia stopnia przenikania substancji czynnych.

Na czym polega redukcja blizn

Blizny pooperacyjne, pourazowe, pooparzeniowe, czy też potrądzikowe to bardzo częste problemy, z którymi pacjenci zgłaszają się do dermatologa. Bardzo trudno jest je zlikwidować, zwłaszcza gdy są już porcelanowo białe, czyli osiągnęły swoją ostateczną formę. Gdy są stosunkowo świeże i mają kolor różowy lub czerwony, warto podjąć się ich terapii za pomocą urządzenia Dermapen, które ma pobudzić skórę do wzmożonej regeneracji i odbudowania jej struktury. Dzięki temu uzyskujemy nową i lepszą strukturalnie tkankę. Najlepsze rezultaty osiągane są zazwyczaj po połączeniu tej metody z osoczem bogatopłytkowym lub skinboosters.

Co to jest osocze bogatopłytkowe

Jest to płyn, w którym pierwotnie znajdują się wszystkie komórki krwi w naszych naczyniach krwionośnych. Osocze bogate w płytki krwi staje się dopiero, gdy po pobraniu krew zostanie odpowiednio odwirowana. Wówczas uzyskujemy kilkukrotną koncentrację płytek krwi, które są naturalnym rezerwuarem czynników wzrostowych. Czynniki wzrostowe potrzebne są do regeneracji uszkodzonych, zranionych i starzejących się tkanek. Gdy chcemy połączyć zabieg urządzeniem Dermapen z osoczem bogatopłytkowym, najpierw pobieramy krew pacjenta i pozyskujemy z niej osocze, a następnie aplikujemy je do skóry przy użyciu Dermapenu.

Co to jest „skinboosters”

Jest to zabieg polegający na seryjnym wstrzykiwaniu do skóry specjalnego preparatu kwasu hialuronowego (Restylane Vital, Restylane Vital Light) we wszystkich obszarach twarzy i ciała, gdzie wymagane jest uzupełnienie nawilżenia i wzmocnienie skóry. Preparaty te zawierają specjalnie przygotowany stabilizowany kwas hialuronowy, który działa przede wszystkim pobudzająco na produkcję kolagenu w skórze. Podczas jednego zabiegu podajemy zazwyczaj od 1 ml do 2 ml preparatu na wybrany rejon twarzy i ciała. Zabieg wymaga seryjnych powtórzeń co 3 – 4 tygodnie. Gdy chcemy połączyć zabieg urządzeniem Dermapen z zabiegiem „skinboosters", najpierw przeprowadzamy dokładne nakłuwanie skóry przy użyciu Dermapenu, a następnie za pomocą igły wstrzykujemy do skóry preparaty „skinboosters”.

Czy zabieg wymaga znieczulenia

Dla osób bardziej wrażliwych na ból przewidziane jest wcześniejsze znieczulenie kremem Emla. Wystarczy przyjść pół godziny wcześniej na posmarowanie skóry tym kremem.

Komu jest zalecany – wskazania do zabiegu

Każdej osobie, u której obecne są na skórze zanikowe lub przerosłe blizny pourazowe, pooperacyjne, pooparzeniowe i potrądzikowe, zwłaszcza gdy są w kolorze różowym lub czerwonym, czyli gdy są stosunkowo świeże. Zabieg może być wykonany na każdym obszarze skóry. Najczęściej jednak wykonywany jest na twarzy, dekolcie, brzuchu i kończynach.

 

Rezultaty zabiegu

Po kilku tygodniach od zabiegu uzyskujemy odnowioną skórę, o zdecydowanie lepszej strukturze. Staje się ona bardziej jędrna, napięta i elastyczniejsza, blizny stają się węższe, płytsze, jaśniejsze i mniej widoczne. Skóra wyraźnie wygładza się i jest lepszej jakości.

Kiedy należy się spodziewać ostatecznego efektu zabiegu

Na efekt należy poczekać kilka tygodni po wykonaniu serii zabiegów.

Ile zabiegów należy wykonać, by uzyskać satysfakcjonujący efekt

Seria zabiegów powinna składać się z 3-6 zabiegów wykonywanych w odstępach 6 - 8 tygodniowych. W zależności od rodzaju blizn, może zaistnieć konieczność powtarzania serii zabiegów i łączenia z laseroterapią.

Jak często należy zabieg powtarzać

Odstępy między poszczególnymi zabiegami w serii powinny wynosić 6 - 8 tygodni, aż do osiągnięcia zadowalającego efektu.

Przeciwwskazania do zabiegu

  • Choroba autoimmunologiczna w wywiadzie.
  • Obecność na skórze ognisk zakażonych bakteriami.
  • Aktywna infekcja wirusem opryszczki.
  • Kobiety w ciąży lub karmiące piersią.
     


Jak się wygląda bezpośrednio po zabiegu

Na skórze poddawanej terapii pozostają drobne ślady po nakłuwaniu igłą i niewielkie krwiaki, które utrzymują się maksymalnie do 2 tygodni, poza tym skóra może być zaczerwieniona i obrzęknięta.

Zalecenia przed zabiegiem

Nie ma potrzeby wykonywania żadnych zabiegów przygotowujących. Trzeba być przede wszystkim zdrowym. Nie wolno już na tydzień przed terminem zabiegu zażywać aspiryny, leków które ją zawierają oraz innych leków zmniejszających krzepliwość krwi. Można nawet kilka dni przed zabiegiem rozpocząć stosowanie leków z escyną (Cyclo3Fort 3x2 kap, Aescin 3x2 tab., Reparil 3x2 draż.), by zmniejszyć ryzyko powstania krwiaków i przyspieszyć znikanie tych, które się ewentualnie pojawią. Osoby z nawracającą opryszczką powinny 2 dni wcześniej rozpocząć przyjmowanie acyklowiru w dawce profilaktycznej, np. Heviran tabletka 400 mg dwa razy dziennie.

Zalecenia po zabiegu

Bezpośrednio po zabiegu należy stosować obficie kremy kojące i natuszczające, jak: Cicalfat Avene, Cicaplast B5 La Roche Posey, maska Antirougeur Calm Avene, Zinalfat.
Jeżeli po zabiegu pojawiły się siniaki, można je smarować żelem przyspieszającym ich znikanie, np. Auriderm, Hirudoid, Lioton 1000, Reparil. Można kontynuować przez kilka dni stosowanie leków doustnych takich jak Cyclo3Fort, Aescin lub Reparil.
Gdy po kilku dniach ustąpi zaczerwienienie, bolesność, stwardnienie skóry i siniaki, można zaprzestać stosowania powyższych preparatów. Należy od razu zacząć na stałe stosowanie na dzień kremów ochronnych z wysokim filtrem przeciwsłonecznym, najlepiej SPF50+.

Kto może wykonywać zabieg

Zabieg może wykonywać tylko lekarz, który przeszedł odpowiednie szkolenia, zakończone uzyskaniem certyfikatów.

  • PLN
  • od 500 PLN Zabieg Dermapen
  • od 800Zabieg Dermapen plus „skinboosters”
  • od 800Zabieg Dermapen plus osocze bogatopłytkowe

Other treatments

Ekoderm to m.in.