PIĘKNO
Dermatologia Estetyczna Warszawa Liść 1
Wszystkie zabiegi

Dermatologia estetyczna


Biust (Zmień)

Odmładzanie i rewitalizacja skóry osoczem bogatopłytkowym (Regeneris, Prosys PRP Biokit) - Osocze bogatopłytkowe (Regeneris, Prosys PRP Biokit)

Po co jest na potrzebna rewitalizacja skóry

W procesie starzenia wszystkie warstwy skóry ulegają stopniowemu zwiotczeniu, scieńczeniu, a metabolizm komórek skóry i procesy regeneracyjne ulegają stopniowej redukcji. Poza tym czynniki zewnętrzne, zwłaszcza promieniowanie ultrafioletowe, dodatkowo uszkadzają poszczególne komórki naskórka i skóry właściwej, zmniejszając coraz bardziej zdolności naprawcze i regeneracyjne tych tkanek. Przez to poza zwiotczeniem skóry zaczynają się pojawiać przebarwienia naskórka, szorstkość, pergaminowatość skóry, siateczka zmarszczek, bruzdy, pogrubienie porów. Można zredukować te zjawiska, poprawiając metabolizm tkanek, stymulując naturalne procesy regeneracyjne i naprawcze poszczególnych komórek naskórka i skóry właściwej. To jest właśnie rewitalizacja skóry, którą można przeprowadzać bardzo skutecznie za pomocą własnego osocza bogatopłytkowego, które jest jedynym źródłem naturalnych, silnie działających na tkanki czynników wzrostowych, wykorzystywanych przez nasz organizm między innymi do wszelkiego gojenia ran.

Co to jest osocze bogatopłytkowe

Jest to płyn, w którym pierwotnie znajdują się wszystkie komórki krwi w naszych naczyniach krwionośnych. Osocze bogate w płytki krwi staje się dopiero, gdy po pobraniu krew zostanie odpowiednio odwirowana. Wówczas uzyskujemy kilkukrotną koncentrację płytek krwi, które są naturalnym rezerwuarem czynników wzrostowych. Czynniki wzrostowe potrzebne są do regeneracji uszkodzonych, zranionych i starzejących się tkanek.

Na czym polega zabieg

Najpierw pobiera się krew od pacjenta do sterylnych probówek. Jest to zazwyczaj około 20-25 ml krwi. Taka objętość krwi nie stanowi żadnego zagrożenia dla zdrowia i życia pacjenta. Bezpośrednio po pobraniu krew jest odwirowywana, co pozwala na uzyskanie osocza o bardzo dużej koncentracji płytek krwi, a co za tym idzie czynników wzrostowych, pobudzających regenerację tkanek. Osocze bogatopłytkowe zostaje następnie wstrzykiwane za pomocą igły i strzykawki we wszystkie miejsca poddawane terapii. Wstrzyknięcia osocza są płytkie i głębsze, tak by objąć terapią wszystkie warstwy skóry. Nakłucia są gęste, by jak najsilniej oddziaływać na skórę. Można rewitalizować osoczem każdą powierzchnię naszego ciała, ale zazwyczaj zabiegi wykonywane są na twarzy, szyi, dekolcie i rękach.

Czy zabieg wymaga znieczulenia

Nie, ale dla osób bardziej wrażliwych na ból przewidziane jest wcześniejsze znieczulenie kremem Emla. Wystarczy przyjść pół godziny wcześniej na posmarowanie skóry tym kremem.

Komu jest zalecany – wskazania do zabiegu

Każdej osobie, u której coraz bardziej widoczne są objawy starzenia skóry: wiotkość, cienkość skóry, zmarszczki, plamy barwnikowe, szerokie pory. Jest to również zabieg doskonale uzupełniający inne metody odmładzania i rewitalizacji skóry, jak laserowy resurfacing, laserowe fotoodmładzanie, pilingi chemiczne. Można poddawać terapii każdy obszar ciała, najczęściej jednak wykonywany jest na twarzy, szyi, dekolcie i rękach.

Rezultaty zabiegu

Po kilku tygodniach od zabiegu uzyskujemy odnowioną skórę, o zdecydowanie lepszej strukturze. Staje się ona bardziej jędrna, napięta i elastyczniejsza, zmarszczki stają się płytsze i mniej widoczne. Skóra wyraźnie wygładza się, rozjaśnia, i jest lepszej jakości. Sprawia wrażenie bardziej ożywionej i wypoczętej.

Kiedy należy się spodziewać ostatecznego efektu zabiegu

Na efekt należy poczekać kilka tygodni po wykonaniu serii zabiegów.

Ile zabiegów należy wykonać, by uzyskać satysfakcjonujący efekt

Seria zabiegów powinna składać się z 3-6 zabiegów wykonywanych w odstępach 2-3 tygodniowych. W zależności od stanu zaawansowania procesu starzenia może zaistnieć konieczność powtarzania serii zabiegów i łączenia terapii osoczem bogatopłytkowym z laseroterapią i pilingami chemicznymi.

Jak często należy zabieg powtarzać

Odstępy między poszczególnymi zabiegami w serii powinny wynosić 2-3 tygodnie, aż do osiągnięcia zadowalającego efektu.

Przeciwwskazania do zabiegu

  • Choroba autoimmunologiczna w wywiadzie.
  • Obecność na skórze ognisk zakażonych bakteriami.
  • Aktywna infekcja wirusem opryszczki.
  • Kobiety w ciąży lub karmiące piersią.
     

Jak się wygląda bezpośrednio po zabiegu

Na skórze poddawanej terapii pozostają drobne ślady po nakłuwaniu igłą i niewielkie krwiaki, które utrzymują się maksymalnie do 2 tygodni, poza tym skóra może być zaczerwieniona i obrzęknięta.

Zalecenia przed zabiegiem

Nie ma potrzeby wykonywania żadnych zabiegów przygotowujących. Trzeba być przede wszystkim zdrowym. Nie wolno już na tydzień przed terminem zabiegu zażywać aspiryny, leków które ją zawierają oraz innych leków zmniejszających krzepliwość krwi. Można nawet kilka dni przed zabiegiem rozpocząć stosowanie leków z escyną (Aescin 3x2 tab., Reparil 3x2 draż.), by zmniejszyć ryzyko powstania krwiaków i przyspieszyć znikanie tych, które się ewentualnie pojawią. Osoby z nawracającą opryszczką powinny 2 dni wcześniej rozpocząć przyjmowanie acyklowiru w dawce profilaktycznej, np. Heviran tabletka 400 mg dwa razy dziennie.

Zalecenia po zabiegu

Jeżeli po zabiegu pojawiły się siniaki, można je smarować żelem przyspieszającym ich znikanie, np. Auriderm, Hirudoid, Lioton 1000, Reparil. Można kontynuować przez kilka dni stosowanie leków doustnych takich jak Aescin lub Reparil.
Gdy po kilku dniach ustąpi zaczerwienienie, bolesność, stwardnienie skóry i siniaki, można zaprzestać stosowania powyższych preparatów. Należy od razu zacząć na stałe stosowanie na dzień kremów ochronnych z wysokim filtrem przeciwsłonecznym, najlepiej SPF50+.

Kto może wykonywać zabieg

Zabieg może wykonywać tylko lekarz, który przeszedł odpowiednie szkolenia, zakończone uzyskaniem certyfikatów.

Cennik

  • PLN
  • 1500
    Odmładzanie i rewitalizacja skóry osoczem bogatopłytkowym
Dermatologia Estetyczna Warszawa Zdjęcie Dermatologia Estetyczna Warszawa Lisć

Wszystkie zabiegi

Ekoderm to m.in.